Główna / 2023 /Agritechnica 2023: jakie nowe produkty ELVORTI zaprezentuje światu?

Agritechnica 2023: jakie nowe produkty ELVORTI zaprezentuje światu?

24.11.2023
Agritechnica 2023: jakie nowe produkty ELVORTI zaprezentuje światu?
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo


Po długiej przerwie Agritechnica 2023, targi innowacji w inżynierii rolniczej, były zdumiewająco innowacyjne: ponad 480 000 odwiedzających z całego świata!

Po raz pierwszy Narodowe Stoisko Ukrainy o łącznej powierzchni 800 metrów kwadratowych pracowało na największej międzynarodowej wystawie maszyn rolniczych - Agritechnica 2023 w Hanowerze w Niemczech. Wystawa została zorganizowana przez Federację Pracodawców Ukrainy, Stowarzyszenie Ukragromash, Exposervice Ukraine.

Wystawa Agritechnica 2023 w Niemczech została zaprezentowana przez Ukrainę za pośrednictwem Pawilonu Narodowego, w którym agregaty i sprzęt zostały zaprezentowane przez 18 firm. Znaczenie tego wydarzenia polegało nie tylko na zaprezentowaniu producentów, ale także na pokazaniu światu, że ukraińskie maszyny rolnicze, pomimo wojny i wszystkich trudności, nadal działają, wytwarzają nowe produkty na rynku i eksportują na rynki międzynarodowe.


"ELVORTI: Koncentracja na rolnictwie precyzyjnym"

ELVORTI po raz pierwszy wzięło udział w targach maszyn rolniczych Agritechnica 2023 i zaprezentowało nowoczesne modele maszyn rolniczych. Stoisko ELVORTI cieszyło się dużą popularnością wśród rolników z Niemiec, Danii, Austrii, Francji, Węgier, Szwecji i innych krajów UE.

ELVORTI koncentruje się obecnie na rolnictwie precyzyjnym, dlatego na targach Agritechnica 2023 zaprezentowała gamę siewników wykorzystujących tę technologię - siewnik punktowy VEGA 6 PROFI do wszystkich warunków i technologii. Jest to siewnik pneumatyczny z teleskopową ramą, przeznaczony do siewu precyzyjnego w technologii uprawy minimalnej i konwencjonalnej. Zapewnia wysiew nasion kukurydzy, słonecznika, soi i innych roślin rzędowych z jednoczesną aplikacją nawozów mineralnych i wałowaniem gleby w zasianych rzędach. Zapewnia lepszą zwrotność w porównaniu do siewników półgąsienicowych, ponieważ jest siewnikiem teleskopowym i można go złożyć do wymiaru nieprzekraczającego 3 metrów.


Mechaniczny siewnik zbożowy ALFA 4 NO-TILL jest również prezentowany na stoisku ELVORTI. Model ten posiada nowy zespół wysiewający wykonany z materiałów polimerowych odpornych na agresywne środowisko i korozję. Posiada podwójną szpulę: śrubową do siewu zbóż i roślin strączkowych oraz szpulową do siewu małych roślin i nasion traw o różnych kształtach i rozmiarach. Siewnik ALFA 4 No-Till jest wyposażony w zbiornik o dużej pojemności 2000 litrów, który przy prędkości siewu 12 km/h zapewnia wydajność do 4,8 ha/godz. Zaczepiane urządzenie transportowe FastTrai umożliwia przestawienie siewnika z pozycji transportowej do roboczej i odwrotnie w ciągu 2 minut, co oszczędza czas i ułatwia pracę kierowcy.

Nowa konstrukcja systemu redlic CoultSystem, wraz z tulejami zaciskowymi i naciskiem do 205 kg, zapewnia wysoką jakość siewu w technologii NO-TILL. Żywotność redlicy dwutalerzowej została zwiększona o 100% dzięki zastosowaniu stali borowej o wysokiej sztywności. Unikalna konstrukcja jednorzędowej redlicy dwutalerzowej, z przesunięciem 6 mm, zapewnia wydajne cięcie gleby na polach z resztkami pożniwnymi i posiada funkcję samooczyszczania. Siewnik może również siać w wilgotnych warunkach, co umożliwia rozpoczęcie kampanii siewnej rano.

Ponadto, specjalnie na rynek europejski wprowadzono zawieszany siewnik zbożowy ASTRA 3 do rzędowego wysiewu nasion w technologii konwencjonalnej. Zawieszany siewnik zbożowy ASTRA 3 został zaprojektowany z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalają na znaczne obniżenie kosztów produkcji rolnej na rynku. Dzięki szerokości roboczej 3 m i szerokości rozstawu rzędów 120 mm, siewnik zbożowy może być efektywnie wykorzystywany na małych powierzchniach w intensywnych agrotechnikach. Na stoisku zaprezentowano kultywator ALTAIR 4.2 do upraw rzędowych. Ten model kultywatora jest wyposażony w sprężynowe rozpórki, każda sekcja ma ich pięć, każda sekcja może być przesuwana o 40, 50, 60, 70 i 75 cm. Model ten posiada również nową jednostkę wysiewającą i zwiększoną pojemność zbiornika, każdy o pojemności 280 litrów.

Zaprezentowano również opryskiwacz zaczepiany TETIS 24, który został już z powodzeniem sprzedany w kilku krajach, takich jak Polska, Bułgaria, Rumunia i Mołdawia. Po targach Agritechnica 2023 firma planuje rozszerzyć rynki zbytu tych maszyn na kraje bałtyckie i Niemcy.

AGRITECHNICA 2023 była dla ELVORTI najlepszą okazją do zaprezentowania swoich produktów na rynku światowym. Nie jest przesadą stwierdzenie, że zainteresowanie maszynami ELVORTI rośnie.

Zespół ELVORTI z przyjemnością spotkał się z przyjaciółmi, partnerami i nowymi znajomymi! Jesteśmy pewni, że staną się one podstawą silnej współpracy w przyszłości!

W celach informacyjnych:

Agritechnica 2023: źródło inspirujących innowacji. 470 000 odwiedzających ze 149 krajów - przekonujący temat przewodni "Green Productivity" - bardziej międzynarodowy, bardziej innowacyjny, bardziej skoncentrowany na młodych profesjonalistach z branży rolniczej. Około dwie trzecie odwiedzających pochodziło z Niemiec. Wśród odwiedzających z zagranicy 84 procent pochodziło z Europy, a 16 procent spoza Europy. Wiodące na świecie targi maszyn rolniczych Agritechnica, które odbyły się na terenach wystawowych w Hanowerze w Niemczech w dniach 12-18 listopada 2023 r., zakończyły się rekordową liczbą 470 000 odwiedzających ze 149 krajów. 2 812 wystawców z 52 krajów zaprezentowało swoje innowacje, produkty i usługi w 24 halach na w pełni wypełnionej powierzchni wystawienniczej.

Organizator targów Agritechnica, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), wybrał temat przewodni "Zielona produktywność" dla globalnej prezentacji międzynarodowego przemysłu maszyn rolniczych. W ramach programu technicznego targów Agritechnica około 400 ekspertów biorących udział w ponad 300 profesjonalnych wydarzeniach odpowiedziało na wiele pytań dotyczących przyszłości, przenosząc tematy produktywności i efektywnego gospodarowania zasobami na większą międzynarodową scenę.

Znaleźliście błąd? Zaznacz błędny tekst myszką i kliknij. Ctrl + Enter

Czy słyszałeś o marce Elvorti?