Główna / 2022 /ELVORTI uczestniczyło w międzynarodowej wystawie AGRO-SHOW - 2022

ELVORTI uczestniczyło w międzynarodowej wystawie AGRO-SHOW - 2022

04.10.2022
ELVORTI uczestniczyło w międzynarodowej wystawie AGRO-SHOW - 2022
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo

W dniach 23-25 września 2022 r. w Bednarach (Polska) firma ELVORTI uczestniczyła w międzynarodowej wystawie AGRO-SHOW - 2022. Stoisko zostało udekorowane innowacyjną technologią:

- Nowy produkt to najbardziej wydajny w segmencie półgąsienicowy siewnik zbożowy ALFA 4 z napędem elektrycznym do Mini-Till.

Napęd elektryczny siewnika. Zwiększona wydajność dzięki prędkości siewu do 15 km/h, co czyni siewnik najbardziej wydajnym w tym segmencie. Zwiększona równomierność wysiewu dzięki napędowi elektrycznemu. Dawka wysiewu jest niezależna od prędkości i poślizgu kół, co eliminuje przesiewanie. Zwiększona dokładność i zakres kalibracji. Napęd elektryczny umożliwia regulację różnych dawek wysiewu w szerokim zakresie, aby dostosować je do konkretnych upraw. Oszczędność czasu przy zmianie upraw i ponownej regulacji dawki wysiewu. Unikalny system bezprzewodowy z napędem elektrycznym. Operator używa tabletu z systemem Android do sterowania systemem. Tablet łączy się ze sterownikiem za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Sterownik wykorzystuje opatentowany protokół komunikacji bezprzewodowej ze sterownikiem siewnika. Oznacza to, że jedyne przewody w sadzarce służą do zasilania silników elektrycznych. Długa żywotność silników elektrycznych - 2500 godzin. Oszczędność kosztów części zamiennych dzięki zmniejszeniu liczby podzespołów. Konserwacja jest ograniczona do minimum, z wyjątkiem wariatorów, łańcuchów i kół łańcuchowych. Sterownik integruje się z dowolnym odbiornikiem GPS innej firmy w celu pozycjonowania.

- zawieszany siewnik zbożowy ASTRA 3.

Uniwersalny, zawieszany siewnik mechaniczny do siewu rzędowego zbóż, dla małych gospodarstw, o szerokości roboczej 3 metry i szerokości rozstawu rzędów 120 mm firmy Elworthy, który posiada szereg zalet: nowy agregat wysiewający z systemem Trim Line pozwala na odłączenie sekcji wysiewających w celu utworzenia ścieżki technologicznej, nowy system redlic talerzowych 320 mm - wał ugniatający, brona, napęd o zmiennej prędkości. Nowy system Trim Line umożliwia odłączenie sekcji wysiewających w celu utworzenia ścieżki technologicznej, nowy system redlic talerzowych 320 mm - wał ugniatający, zagarniacz, wariator.

- Nowy teleskopowy siewnik punktowy VEGA 6 PROFI PRO AFP do siewu w technologii Mini-Till.

Siewnik pneumatyczny teleskopowy VEGA 6 PROFI PRO AFP jest przeznaczony do siewu precyzyjnego w technologii uprawy minimalnej. Zapewnia siew kukurydzy, słonecznika, soi i innych upraw rzędowych z jednoczesną aplikacją nawozów mineralnych i wałowaniem gleby w zasianych rzędach. Zalety siewnika VEGA 6 PROFI PRO AFP:

• Zwiększenie wydajności poprzez zwiększenie prędkości siewu do 15 km/h bez utraty jakości nasion.

• Zwiększona jednorodność dawki wysiewu podczas pracy z napędem elektrycznym. Dawka wysiewu jest niezależna od prędkości i poślizgu kół, co eliminuje przesiewanie.

• Zwiększona dokładność i zakres kalibracji. Napęd elektryczny umożliwia regulację różnych dawek wysiewu w szerokim zakresie dla określonych upraw.

• Oszczędność czasu przy zmianie upraw i dostosowywaniu dawek wysiewu. Łatwa i płynna regulacja na tablecie z kabiny ciągnika.

• Redukcja kosztów materiału siewnego nawet o 3000 euro rocznie (w oparciu o powierzchnię zasiewu 1000 ha) dzięki wyeliminowaniu ponownego siewu.

• Oszczędność części zamiennych i kosztów konserwacji do 400 euro rocznie dzięki zmniejszeniu liczby jednostek operacyjnych.

• Wzrost wydajności do 17% dzięki PRO AFP.

• Całkowite oszczędności dla rolnika, biorąc pod uwagę powyższe, wynoszą do 5000 euro na hektar rocznie (biorąc pod uwagę powierzchnię uprawną 1000 ha). VEGA 6 PROFI jest wyposażona w teleskop PRO AFP:

Zainstalowany napęd elektryczny i oprogramowanie umożliwiają wykonywanie funkcji za pomocą tabletu z kabiny ciągnika:

- indywidualne automatyczne wyłączanie sekcji;

- rzędowa kontrola zmiennej dawki nasion;

- kompensacja prędkości kątowej każdego siewnika w narożnikach;

- ręczna lub automatyczna kontrola dawki wysiewu dla kart zadań Rx;

- kontrola jakości wysiewu nasion w postaci histogramów;

- generowanie raportów dotyczących rzeczywistych map aplikacji;

- prędkość silnika jest regulowana za pomocą: ręcznego wprowadzania wymaganych parametrów, sygnału z zewnętrznych odbiorników GPS, sygnału z radarów prędkości.

- brona talerzowa ciągana PALLADA 3200 z nowym systemem regulacji głębokości.

Zalety brony talerzowej PALLADA 3200:

Wszechstronność dzięki zmianie kąta natarcia: konstrukcja PALLADA z oddzielną regulacją kąta natarcia każdego rzędu talerzy w zakresie od 0° do 30° umożliwia szybkie i łatwe dostosowanie do zmian wilgotności, resztek pożniwnych i rodzaju gleby.

Sztywna podstawa talerza: w bronach PALLADA każdy talerz jest zamontowany na sztywnej, wytrzymałej podstawie talerza, która gwarantuje równomierną uprawę gleby z minimalnymi grzbietami w obszarze siewu.

Indywidualny stojak na talerze: solidny stojak na talerze wykonany z wytrzymałego stalowego koła o kącie zgięcia 7° zapewnia, że talerze mogą być używane na polach z dużą ilością resztek pożniwnych bez blokowania.

Oryginalna konstrukcja tarczy: tarcza z 9 wycięciami i unikalną konstrukcją płatów zapewnia optymalne cięcie i mieszanie resztek pożniwnych w porównaniu z podobnymi maszynami.

Ostrzenie tarczy pod kątem 20°: Kąt ostrzenia tarczy wynoszący 20° zapewnia niezawodne pogłębianie i cięcie resztek pożniwnych, a także równomierne zużycie tarczy na całej krawędzi tnącej przy zachowaniu jej ostrości przez cały okres eksploatacji.

Technologia MINI-TILL: brona talerzowa została zaprojektowana z myślą o wydajnej uprawie w technologii MINI-TILL i przygotowaniu gleby pod siew zbóż, roślin przemysłowych i pastewnych.

Brony ciągnione: Brony ciągnione nie wymagają dużej siły uciągu ciągnika, co zmniejsza zużycie paliwa i koszt uprawy 1 ha.

- opryskiwacz zaczepiany TETIS 24 BRAVO 400 to gotowe rozwiązanie w erze rolnictwa precyzyjnego.

Wersja Premium opryskiwacza TETIS 24 BRAVO 400 jest wyposażona w komputer BRAVO 400S, który umożliwia pracę opryskiwacza z automatycznym wyłączaniem dysz (system Ce-letron). Dostępna jest zewnętrzna wieloplatformowa elektroniczna jednostka sterująca (ECU) ibx100. Jednostka ECU podłączona do monitora BRAVO 400S umożliwia sterowanie wszystkimi zaawansowanymi funkcjami opryskiwacza, takimi jak wyłączanie dysz lub automatyczna kontrola wysokości skrzydeł podczas opryskiwania (system BLC) oraz możliwość podłączenia wielofunkcyjnego joysticka w celu wygodnej i szybszej obsługi.

Wraz z 21 ukraińskimi firmami z branży maszynowej zostało otwarte Narodowe Stoisko Ukrainy. Podczas otwarcia naszego stoiska w pierwszym dniu AGRO SHOW 2022 Józef Dworakowski - PREZES ZARZĄDU oficjalnie odwiedził naszą ekspozycję i wręczył Prezesowi Zarządu - Dyrektorowi Generalnemu ELVORTI Kalapi Sergiy Georgievich - Dyplom.

Odwiedzający powitali ELVORTI jako niezawodnego przyjaciela i towarzysza, ponieważ ukraiński producent już zaczął zaspokajać potrzeby polskich rolników w zakresie wysokiej jakości maszyn. Rolnicy odwiedzili stoisko ELVORTI w celu rozszerzenia swojej floty maszyn rolniczych. Wśród miłych spotkań byli również nowi potencjalni klienci i negocjacje z dealerami, ekspansja geograficzna.

120 000 tysięcy odwiedzających i ponad 800 wystawiających się firm - a wśród nich konkurencyjni ukraińscy eksporterzy, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby nie zatrzymać produkcji, zachować miejsca pracy i utrzymać front gospodarczy!

Należy zauważyć, że współorganizatorami wystawy są Federacja Pracodawców Ukrainy i Stowarzyszenie Ukragromash.

Zaszczytnie reprezentowaliśmy Ukrainę na jednej z dużych europejskich wystaw i po raz kolejny potwierdziliśmy, że ukraińskie maszyny to jakość, niezawodność i moc.

Dziękujemy Federacji Pracodawców Ukrainy i Stowarzyszeniu Ukragromash oraz organizatorom za wspaniałą wystawę. Dziękujemy ukraińskiemu zespołowi stoiska narodowego i odwiedzającym za wspaniałą atmosferę i towarzystwo.

 

 


Znaleźliście błąd? Zaznacz błędny tekst myszką i kliknij. Ctrl + Enter

Czy słyszałeś o marce Elvorti?